Kulturní akce

Chystáte se příjemně strávit volný čas v Českých Budějovicích? Zažijte pohodu s přáteli v AKAI KIKU. Asijská kultura má co nabídnout.

Sami i ve spolupráci s dalšími organizacemi a odborníky pořádáme tematické večery, sobotní přednášky i workshopy pro děti. Pokud vás zajímá Čína, nenechte si ujít naše přednášky o čínské literatuře ani horoskopu. Mnoho zajímavostí z historie i současnosti se můžete dozvědět i o Koreji a Japonsku. Tak neváhejte a navštivte některý z našich eventů.

Japonské dny

Japonské dny jsou již tradiční akcí, kterou pořádáme každou zimu. O workshopy sushi, kaligrafie, tušové malby i další je zpravidla velký zájem. Ozvěte se nám klidně už v polovině ledna, rezervujte si místo a zažijte Japonsko na vlastní kůži. Určitě si vyberete i některou z přednášek. Každý rok se snažíme přijít alespoň s něčím novým a zajímavým.

Japonské dny v minulých letech

V minulých letech jste se mohli na Japonských dnech setkat s japonskými psíky shiba-inu, shlédnout ukázky anime nebo si poslechnout hru na tradiční hudební nástroj zvaný koto. Samozřejmostí jsou přednášky i japonské historii i cestovatelské tipy. Vyberte si, co zajímá právě vás a přijďte mezi nás!

Jak to vypadalo v minulých letech můžete shlédnout na videích: 
Japonské dny 2018
Japonské dny 2017
Japonské dny 2016
Japonské dny 2015

Přečtěte si také jak atmosféru na Japonských dnech v AKAI KIKU zachytila média:
Sushi, čaje, origami, kaligrafie. Budějce patřily aspoň nakrátko japonské kultuře
Chuť a vůni Asie přinesou Japonské dny

Kaligrafie - první seznámení

Pro svoje studenty, ale i širokou veřejnost pořádá jazyková škola AKAI KIKU mnohé zajímavé akce. Zatímco na běžných hodinách se učí psát japonské abecedy i znaky obyčejnou tužkou, na kurzu kaligrafie mají zájemci možnost vzít do ruky štětec.
Frekventanti minulého kurzu měli za úkol napsat znak pro jaro (春). Ještě před tím si však procvičili několik základních technik pro správné napsání znaků a naučili se podepsat katakanou. Japonská lektorka trpělivě vysvětlovala, jak kterou část znaku správně napsat. Potom si každý ze studentů odnesl na památku své dílko, zdobně napsáno jarní květina (春花) nebo jarní záře (春光). Pro většinu účastníků to byla první zkušenost s kaligrafií, nebo spíše psaním znaků štětcem. „Kaligrafie v sobě nese celou filozofii a k té se během dnešní lekce ještě nedostaneme“, vysvětlila lektorka. Přesto žákům objasňuje, jak správně sedět, dýchat a psát.

Korejský večer

Zajímá vás gastronomie? Rádi ochutnáváte nová jídla nebo vaříte? V tom případě si jistě vychutnáte i takové akce jako je Korejský večer v AKAI KIKU. Naše lektorka Dita v Koreji strávila čtyři roky a rozhodně má co vyprávět. Ráda se s vámi podělí nejen o recepty na korejské pochoutky, ale za krátko vás naučí třeba i psát korejsky.
Média zaznamenala uplynulé akce včetně receptu na korejský pokrm bibimbap:
Korejská kuchyně je lehká, pálivá a bohatá
Korejský večer v Českých Budějovicích

Spolupráce s AKAI KIKU

Pokud jste se některé z našich akcí již zúčastnili budeme rádi za zpětnou vazbu, připomínky a náměty na příště.  Ozvěte se také, pokud se chcete aktivně zapojit a přispět ať už zajímavou přednášku, finančně, organizačně nebo jinak.