Korejština

V dnešním globalizovaném světě si při myšlence na Asii nepředstavíme již pouze Čínu a Japonsko, ale stále častěji se setkáváme i s Koreou. Právě v souvislosti s pronikáním velkých korejských firem jakými jsou Hyundai, Samsung, LG a mnoho dalších na český trh se objevuje nutnost seznámit se s Koreou a jejím jazykem, porozumět její kultuře a třeba i pochopit o čem, že to zpívá známý korejský rapper PSY ve svém hitu Gangnam Style.
Korejština je jeden z nejstarších a nejzajímavějších asijských jazyků a je zcela unikátní, protože nelze s jistotou zařadit do žádné jazykové skupiny. Je jazykem dvou dlouho rozdělených zemí – Severní a Jižní Koreje. Atraktivní je pro nás především jednoduchostí svého písma - Hangul, které je složeno z pouhých 25 písmenek. Je to jazyk veselý, hravý, a přesto velmi přesný.

V našem kurzu se naučíte nejenom korejsky mluvit a psát, ale pochopíte i korejskou kulturu, povahu, a poodhalíte tajemství významu korejských slovíček, které už vlastně dávno znáte a možná o tom ani nevíte jako například nám všem známý Samsung, což v překladu znamená “tři hvězdy”. Náš kurz je vhodný jak pro asijské nadšence, tak pro všechny, kdo se chtějí naučit něco nového, ale i pro ty z vás, kteří s Koreou již nějaké vztahy mají – např. obchodní a rádi by lépe porozuměli svému partnerovi. Těšíme se na Vás.