Korejština

V dnešním globalizovaném světě si při myšlence na Asii nepředstavíme již pouze Čínu a Japonsko, ale stále častěji se setkáváme i s Koreou. Právě v souvislosti s pronikáním velkých korejských firem jakými jsou Hyundai, Samsung, LG a mnoho dalších na český trh se objevuje nutnost seznámit se s Koreou a jejím jazykem, porozumět její kultuře a třeba i pochopit o čem, že to zpívá známý korejský rapper PSY ve svém hitu Gangnam Style.

Korejština je jeden z nejstarších a nejzajímavějších asijských jazyků a je zcela unikátní, protože nelze s jistotou zařadit do žádné jazykové skupiny.  Je jazykem dvou dlouho rozdělených zemí – Severní a Jižní Koreje. Je nesmírně tvárná a flexibilní, a přesto je velmi logická a má jasná pravidla. Atraktivní je pro nás především jednoduchostí svého písma -  Hangul, které je složeno z pouhých 25 písmenek. Je to jazyk veselý, hravý, a přesto velmi přesný.

Pokud jste se vždy chtěli naučit asijský jazyk, ale báli jste se, že byste to nezvládli, pak je korejština právě pro vás. V našem kurzu se naučíte nejenom korejsky mluvit a psát, ale pochopíte i korejskou kulturu, povahu, a poodhalíte tajemství významu korejských slovíček, které už vlastně dávno znáte a možná o tom ani nevíte jako například nám všem známý Samsung, což v překladu znamená “tři hvězdy”.  Náš kurz je vhodný jak pro asijské nadšence, tak pro všechny, kdo se chtějí naučit něco nového, ale i pro ty z vás, kteří s Koreou již nějaké vztahy mají – např. obchodní a rádi by lépe porozuměli svému partnerovi. Těšíme se na Vás.

Nabídka kurzů korejštiny na letní semestr 2017 (od 6. února)

Název kurzu

Termín první lekce

Cena za kurz

Lektor

Volná místa

Počet studentů ve skupině

min.

max.

Korejština středně pokročilí ČB

ST 8.2.2017

18:15 - 19:45

3530 Kč / semestr

Dita

ano

4

7

             

Korejština pro začátečníky +

PO 6.2.2017

18:15- 19:45

3530 Kč / semestr*

Dita

ano

4

7

* Cena zahrnuje studijní materiály a přístup k e-learningu.

ČK = Český Krumlov; ČB = České Budějovice; není-li uvedeno, kurzy probíhají v Českých Budějovicích.

Vstupte do kurzu Demo korejština a dozvíte se o tomto jazyce víc. Po otevření odkazu klikněte na "Přihlásit se jako host".