První nahlédnutí do světa kaligrafie

28.4 2012

Studenti japonštiny strávili sobotní odpoledne psaním znaků

Pro svoje studenty, ale i další zájemce uspořádala jazyková škola AKAI KIKU tento víkend zajímavou akci. Zatímco na běžných hodinách se učí psát japonské abecedy i znaky obyčejnou tužkou, tentokrát měli možnost vzít do ruky štětec.

I když teploty o tomto víkendu byly spíše letní, frekventanti kurzu měli za úkol napsat znak pro jaro (). Ještě před tím si však procvičili několik základních technik pro správné napsání znaků. Japonská lektorka trpělivě vysvětlovala jak kterou část znaku správně napsat. Potom si každý ze studentů odnesl na památku své dílko, zdobně napsáno jarní květina  (春花) nebo jarní záře  (春光 ).

Pro většinu účastníků to byla první zkušenost s kaligrafií, nebo spíše psaním znaků štětcem. „Kaligrafie v sobě nese celou filozofii a k té se během dnešní lekce ještě nedostaneme“, vysvětlila lektorka. Přesto žákům objasňuje jak správně sedět, dýchat a psát.

Studenti si sobotní odpoledne velmi užili a už nyní se mohou těšit nejen na další hodiny japonštiny, ale i nové akce, které AKAI KIKU pořádá. Na květen v jazykové škole AKAI KIKU připravují kurz italského vaření, v červnu začnou kurzy italštiny na dovolenou a čínštiny na cesty, na červenec je naplánován intenzivní kurz anglického jazyka – příprava na FCE i konverzační kurzy Čaj o páté s angličtinou a řada dalších.